Translate

TRANSLATE

środa, 21 marca 2012

Kilka najdroższych lalek z eBaya

Taki mały przegląd tego, co słychać na eBayu w ostatnim czasie w temacie lalkowych rarytasów...
francuska JUMEAU BEBE EJ 9
51 cm


sprzedana za 6.250 USD
--------------------------------------------

117 Simon Halbig K*R 

około 50 cm
sprzedana za 2.381,99 USD
-------------------------------------------

KAMMER & REINHARDT / SIMON & HALBIG 115A

38 cm


sprzedany za 1.886 USD
------------------------------------------
francuski 
S.F.B.J. 255
33 cm
do kupienia za jedyne 1.850 USD
---------------------------------------------
francuska BRU fashion
36,5 cm

do kupienia za 9.100 USD
-----------------------------------
Kestner AT black
33,5 cmdo kupienia za 9.900 USD


hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...................


(wszystkie zdjęcia z aukcji internetowych)

13 komentarzy:

 1. Niesamowite egzemplarze, ech taki mroczny przedmiot pożadania. Ja mam jedną staruszkę, ale ona tak stara nie jest, jak te ktore tutaj prezentujesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te tutaj to są tylko dla wybrańców losu... ta pierwsza w przeliczeniu na złotówki to jakieś 19.500 zł.... co ja bym mogła zrobić z taką kwotą.... ehhhh... swoją drogą całkiem fajna lokata kapitału, bardzo wartościowe 51 cm.....

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się BRU FASHION I chłopiec K and R

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja dużo bym dała za S.F.B.J. 255. lubię takie dziwolągi :D chłopiec K&R i BRu fashion też są super. najmniej podoba mi się Kestner, czarne lalki często są piękne, a ten jakiś taki dziwny, nie robi wrażenia. wygląda, jakby coś z nim było nie tak (podróbka, zniszczony, malowany na nowo czy coś w tym stylu), ale może się mylę.

   Usuń
 4. Czy chłopiec KAMMER & REINHARDT / SIMON & HALBIG 115A jest warty swojej ceny? Bardzo mi się podoba, a gdzieś się z takim już spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki chłopiec potrafi kosztować nawet 3-5 tys USD - zależy od wielkości i stanu zachowania, więc ten tutaj plasuje się dosyć poprawnie w połowie tej niższej kwoty - peruk przetrzebiona, ubranie hmm... niepierwszej świeżości i nie wiadomo, czy z tej lalki, czy może z jakiegoś celuloida (trochę tak wygląda), brak butów. Te lalki jako chłopiec są bardzo fajne, nawet te niskie są takie... jakby to powiedzieć.. solidnie zbudowane :) Generalnie ta forma jest dosyć rzadka i droga, zdecydowanie bardzo droga.

   Usuń
  2. Hym... dziękuję za odpowiedź. Widziałam taką lalkę za 1500zł, a że tu zobaczyłam takiego samego chłopca, spytałam, jak to jest z tą ceną :)

   Usuń
  3. a bardzo proszę :) 1500 zł to nie jest tak dużo, jak za niego. Zależy od stanu, czy ma jakieś pęknięcia, swoje ciało itp itd, ale tak czy inaczej to nie jest wygórowana kwota (w tym przypadku oczywiście).

   Usuń
  4. Witam,
   Czy może mi ktoś pomóc w uzyskaniu info na temat dwóch lalek? Bardzo dużo przejrzałam w internecie i nic podobnego nie znalazłam.

   Usuń
  5. Przesyłam link do zdjęć http://www.aukcjoner.pl/gallery/016307812-.html#I1
   Dziękuję za podjęcie tematu.
   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Przepraszam za późną odpowiedź. Lalki są wykonane najprawdopodobniej z wosku i mają peruki z ludzkich włosów (zgaduję ze zdjęć, mogę się mylić). Gdyby były antykami, byłyby sporo warte, bo lalki woskowe są cennymi zdobyczami dla kolekcjonerów, ale te akurat są stosunkowo nowe i zupełnie niepodobne do tych zabytkowych. Wygląda na to, że ktoś próbował w domu zrobić sobie drogie lalki z wosku, być może nawet z jakichś odlewów. Mimo zastosowanych materiałów, ich jakość jest raczej dramatyczna :(

   Usuń
  7. Dziękuję za info.
   Jedyną informacją jaką udało mi się zdobyć to taka,że włosy nie są ludzkie.
   Wystawione są na allegro z ceną min.ale zainteresowanie słabe-pewnie z powodu opisanego przez Panią.Lalki przywiezione z Niemiec i kupione za grosze,więc nie ma czego żałować.
   Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

   Usuń